Ring vår support

Tel: 036 35 46 80

Hitta till oss

Målövägen 8, 562 42 Taberg

Våra Tjänster

Vi erbjuder dig vår långa
erfarenhet inom specialtransporter.

specialtransport 2

Specialtransport

VI GÖR DET SVÅRA ENKELT!
Vi är specialiserade på frakt av överdimensionerat gods.


projektlogistik 2

Projektlogistik

Vi kan leverera en helhetslösning för din frakt. Vi kan ombesörja hela ledet. Ring gärna och prata med oss om ditt transportprojekt!

Maskintransporter 2

Maskintransporter

Stor del av vår flotta är anpassad för att flytta maskiner av alla dess slag.
Exempel är
entreprenadmaskiner, krossverk, industrimaskiner m.m.

tillstand 2

Tillståndstjänster

Vi söker tillstånd åt dig hos berörda myndigheter i t.ex Skandinavien, Tyskland, BeNeLux m.fl. samt ordnar med den eskort som krävs.

Vi erbjuden en transport baserad på dina förutsättningar. Kontakta oss gärna för offert!

Tabergs Akeri

Grön Transport!

ISO 14001

Vi är miljöcertifierade enligt ISO 14001 !

ISO 9001

Vi är miljöcertifierade enligt ISO 9001 !

Modern Fordonspark

Med en modern och uppdaterad fordonspark kan ni va säkra på att våra transporter alltid är miljövänliga !

GET IN TOUCH WITH US

Behöver du hjälp?

Vill du veta mer om våra tjänster och lösningar, Skicka oss en förfrågan i förfrågningsformuläret till höger.
Kontakta oss gärna om du har några frågor! Vi försöker alltid svara så snabbt vi kan. 
Du kan kontakta oss på flera olika sätt. Välj det sätt som passar just dig!

Välj den kontaktväg som passar just dig

Skicka en förfrågan

Din förfrågan har skickats

Vi strävar efter att svara på förfrågningar inom 48 timmar på vardagar

Välkommen till Tabergs Åkeri

Oavsett om du vill skicka en skogsmaskin till Värnamo, en hjullastare till Nordkap, ett lok till Roskilde, 17 x husmoduler till Lissabon eller alla dina maskiner kommande åren, då kan vi vara med och erbjuda dig en komplett transportlösning.

0

Antal leveranser

0

Tjänstemän

0

I tjänst sedan

0

Antal fordon

Våra Medarbetare

Möt våra experter, koordinatorer och supportpersonal

Andreas
Johansson

VD, Delägare

andreas@tabergsakeri.com
070 – 788 52 00

Kim
Aspegren

Ekonomiansvarig, Delägare

kim@tabergsakeri.com
036 – 35 37 39
070 – 390 26 91

Daniel
Jönsson

Trafikansvarig

daniel@tabergsakeri.com
036 – 35 37 33
070 – 788 52 03

Joakim
Axelsson

Transportledare

joakim.axelsson@tabergsakeri.com
036 – 35 37 35
072 – 088 82 60

Gustaf
Ericsson

Transportledare

gustaf@tabergsakeri.com
036 – 35 37 34
070 – 788 52 11

Sofie
Narberg

Transportledare

sofie@tabergsakeri.com
036 – 35 37 32
070 – 788 51 90

Susanne
Isaksson

Administratör

susanne@tabergsakeri.com
036 – 35 37 31
070 – 788 52 07

Joakim
Wikström

Verkstad

joakim@tabergsakeri.com
036 – 35 37 40
070 – 788 28 99